تقدیر از دهیار

قوه های سه گانه به مردم تاکید داشتند: " من باید عرض کنم که دولت ما، دولتی است که از بس حسن نیت دارد مسائل خودش را ذکر نمی کند و از اول من مکرّر این را گفته ام کهشما کارهای که می کنید به مردم بگوئید و شما باید دائما، خدمتهای را که کردید و من می دانم خدمتهای بسیار زیاد و ارزنده های بوده است، اینها را ذکر کنید برای مردم. " و مقام معظم رهبری در هفته دولت، هفته دولت را بهار دولت نامیدند.

به همین جهت هفته دولت بهترین زمان است که مسئولین، عملکرد خود را به مردم ارائه دهند، و این امر مهم برای دهیار هم مستثنی نخواهد بود و دهیار و شورا که منتخبین مردم با ارائه گزارشی از عملکرد خود، مردم را از انجام فعالیت های انجام شده بینا و اگاه می سازند. اقتدار کشور و جامعه ای به حمایت آحاد مردم ان جامعه وابسته است و تا زمانی مردم از خدمات مسئولین راضی و خشنود باشند همواره در صحنه بوده و از مسئولین خویش را حمایت و پشتبانی میکنند و جلب رضایت مردم، همان ارائه خدماتی که انجام شده به صورت صحیح و دقیق بدون بزرگ نمای، که مردم به عینه آنرا می بینند.

به هر حال هفته دولت که گذشته و در درابکلا در هیچ مراسمی و بیلبوردی از فعالیت دهیار خدوم داربکلا  قابل روئیت نبوده و یا به عبارتی کم لطفی به دهیار شده و شاید هم، درست همین می باشد حسن نیت جناب دهیار به عملکرد خویش و عدم خود ستایی خویش است.

جناب محمد دباغیان  دهیار خدمتگزار دارابکلا با توجه به حواشی که در اوائل حضورش در کرسی دهیاری، درخشندگی قابل توجه و روشنی در عمران و ابادانی دارابکلا به چشم می خورد، از جمله جوانانی بی ادعاست و دردمندیست که پی درمان درد محل می باشد،وهمچنین دارای روابط عموی عالی با مردم وخوهان خدمت به مردم ومحل می باشد وهمچنین فعالیتش به صورت جهادیست که زیر یکی از تصاویری که جناب دامنه از ایشان پخش نموده در زیر همان تصاویر ایشان را ترغیب وتشویق به حرکت جهادی در آبادانی محل خواستارشدند. بنده فهرست بار و به صورت کلی عملکرد جهادی جناب دهیار  را که مصداق  لم یشکرمخلوق ولم یشکرالخالق، برای مردم و دامنه خوانان بازگو نموده و از دوستانی که اطلاع موثق از عملکرد دهیار دارند می توانند در کامنت ها اطلاع رسانی نمایند:

1- تعریض خیابانها داخل بافت، و عقب نشینی خانه ها و کمک به صاحب خانه ها جهت مرمت مکانهای تخریبی عقب نشین شده.

2- ساخت و مرمت جوی آبها، داخل و خارج بافت مسکونی جهت مهار آبگرفتگی بر اثر باران.

3- پیگیری آب شرب و برطرف کردن نواقص موجود در سیستم آبرسانی.

4- پیگری احداث حفر چاه آب شرب، به شبکه آبرسانی.

5- نقش مدیریتی در انجمن محیط زیست و زمین پاک.

6- لکه گیری اسفالت داخل بافت مسکونی بالای 100 تن به بالا.

7- مرمت کانال آب به سمت حاجی دشت.

8- پیگیری مستمر در خصوص کانال زیر زمینی آب آهنگر محله.

9- احیای ساختمان دهیاری زیبا در موقعیت پاسگاه قدیمی.

10-حمل بموقع زباله منازل، بصورت مستمر و تمام وقت.

از جناب دهیار با توجه به آبادی محل سپاسگزاریم، و در ضمن از دهیاران آقایان جناب جعفر آهنگری و داود آهنگری و محمد آهنگری که هر یک از این آقایان در زمان مدیریت شان آهنگ آبادانی در دارابکلا داشتند و هر یک به زنجیره پیشرفت دارابکلا نقش بسزای داشتند به نحوی هر یک برای دیگری بستری مهیا نموده بودند سپاس و تشکر و قدردانی داریم. با همه تلاشهای بی وقفه برای آبادانی دارابکل با همه تلاشهای بی وقفه برای آبادانی دارابکلا، ولی باز هم کاستی هایی وجود دارد که بایستی تلاشها را مضاعف نموده و از هیج کوششی تدریغ نورزید. دارابکلا چه بخواهیم و چه نخواهیم به شهر بدل خواهد شد، پس چه بهتر این است زیر بنای آن را اصولی و کارشناسی شده قدم موثر برداریم. مثلا در همین تصاویر دیدنی دارابکلا و تصویر از بالا به بلوار، می توانیم نمای زیباتر از دارابکلا به دیگران بشناسانیم:

الف- اول از همه معماری خط آسمان ساختمان است با الگوی چند طبقه ساختن ساختمان و رعایت بدون شرط از الگو طراحی شده.

ب - با توجه به منابع موجود در محل از سنگ رودخانه، می توان پیاده رو را سنگ فرش نموده با متد جدید..

ج- کاشتن درخت نارنج که همه فصل سبز است در کناره پیاده رو.

د- چون خیابان آنچنان عریض نیست و بالتبع جدول بلوار کوچک است کاشتن درختچه های مخروطی (خمری) بهتر از درختان رو به رشد به سمت بالای دارد.

ه- الان در اکثر شهرهای زیبا سیستم شبکه برق زیرزمینی است ار اینجا هم می شود سیستم شبکه برق رسانی زیر زمینی باشد.

و- یقینا شهری توریستی بالندگی دیگری است که دارابکلا در خود جمع کرده در این صورت معماری بیرونی ساختمان بایستی الگوی که در دهیاری ترسیم گشته که معماری تلفیقی از چوب و سنگ یا تلفیقی از چوب و آجر، نمای زیبا و دل انگیزی ایجاد خواهد نمود.

جا دارد مسائلی را که دهیار در آینده، برای ترقی و رشد و پیشرفت دارابکلا، دست و پنجه نرم می کند فهرست وار شرح کنم:

1- توسعه اماکن ورزشی ازجمله زمین فوتبال و سالن ورزشی مختص خانم ها

2- نمی شود همیشه چشم به دست دولت باشیم بلکه بایستی از ره آورد مردم استفاده برد و در تعریض جاده ای ورودی دارابکلا اقداماتی انجام شود و با ایجاد حساب همیاری و کمک مردم و با فازبندی طول مسافت جاده، زیرسازی جاده را انجام داده و طرح را زخمی نموده که این بعدها ترغیب مسئولین استانی در تخصیص بودجه می شود.

3- تجهیز و توسعه کتاب خانه و تالار مطالعه و سالن اجتماعات.

4- ایجاد پارک و تفرجگاه در داخل بافت که بنده همین مکان دوشنبه بازار برای استفاده دو منظوره و همچنین احیا قنات پیشون و هدایت آب قنات از داخل پارک به رودخانه فضای رومانتیک ایجاد می شود.

5- اسفالت و برق رسانی به امام زاده جعفر که مکان سیاحتی و زیارتی و تفریحی سالم می باشد.

6 ایجاد فضاهای نشاط آور برای مردم آن هم با برگزاری جشن های مثلا جشنواره تمشک  و هچنین برگزاری بازی های سنتی از جمله در همین ایام در باشگاه به صورت تیمی بازی  (آغوزبازی ) و از این دست کارها هم جنبه نشاط را در مردم ایجاد میکند و هم اینکه برای شناساندن دارابکلا کار موثر انجام شد.

7- درختکاری در خروجی دارابکلا به مزارع.

8- یکی از موضاعاتی که بایستی از همین امروز جز دغدغه همه مسئولین باشد بررسی کار تحقیقاتی و برنانه ریزی در خصوص فاضلاب شهری دارابکلا می باشد.

9- حل موضوع پارکینک کامیون ها در بافت مسکونی.

10- توجه به اشتغال جوانان با تشکیل تعاونی ها با توجه به پتانسیل موجود در دارابکلا، دارابکلا دارای پتابسیل بالقوه می باشد که بایستی تبدیل به بالفعل شوند.

11- توجه به اشتغال جوانان با تشکیل تعاونی ها با توجه به پتانسیل موجود در دارابکلا.

12- ایجاد یک پارک طبیعی جنگلی با امکاناتی با متد روز دنیا .12 توجه ومرمت اماکن تاریخی دارابکلا جهت جذب توریسم واستفاده مردم.

13- احیای چشمه های منتهی به رودخانه دارابکلا.

14- توجه بدون قید وشرط به بهداشت رودخانه و آب و جلوگیری فاضلاب به داخل رودخانه.

15- پیگری آژانس 115 در دارابکلا.

سر آخر از دهیار دارابکلا جناب محمد دباغیان از طرف خودم و همه دامنه خوانان تقاضا داریم عملکرد خود در مدت تصدی کرسی دهیاری با ریزگزارش با واقیعت که انجام گرفته به سمع مردم رسانده واین حرکت اعتماد مردم به شما بیشتر می شود ودر پیشبرد اهداف مورد نظر کمک شایانی خواهند نمود ومردم به عینه خواهند دید اعتمادی که به مسئولین شان نموده مثمر ثمر بوده . در اینجا اول از خودم و همه مردم بخصوص روحانیون وفرهخته های خوامانیم که بر پیشبرد وترقی دارابکلا بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی گامهای قوی ومحکمی برداریم .من الله توفیق. "

/ 2 نظر / 150 بازدید
حضرت اسمعیل

سلام خسته نباشید جناب دهیار خدا قوت،با توکل بر خداوند متعال با قدرت به کارت ادامه بده دلاور.

محمد عبدی

سلام به قول اقای عامل گزارشگر کشتی خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوون محمد نیازمند یک کتابچه گزارش کامل هست تا ماندگار بشه بهتره