متنی از عبدالرحیم آفاقی

عبدالرحیم دربارۀ شیخ موسی می گوید

سلام علیکم. از اینکه در مراحل مختلف تاریخ خاندانمان (=آفاقی ها) را مرقوم نمودید ممنون و سپاسگزارم و نیز از حاج مسلم شهابی و آقای بلباسی (مدیر وبلاگ آسور: اینجا) نیز تشکر می نمایم بهره بردیم از این مطالب خوب (پست 1089 «داستان غمبار دائی ما شیخ موسی» اینجا و پست ارجاعی آن در زندگینامۀ دامنه: اینجا)

عبدالرحیم آفاقی

خاطرات شیرین، جالب و پندآموزی از جانب پدرم حاج آقا آفاقی و عموهایم مرحوم حاج محمود و حاج حسین شهابی بیان می‌شد که ما فرزندانشان از ثبت و ضبط آن غافل شدیم. ناگفته های زیادی نیز بجای مانده که کوتاهی ما بوده که از آنان نپرسیدیم.

پدر قبل از رحلت، به اتفاق آقا موسی اخوی، سری به آسور زده بودند و مطالبی را تعریف می کردند که آقا موسی بیشتر به یاد دارد. حاج حسن شهابی و دیگران نیز مطالب زیادی در این موارد دارند. خداوند همه درگذشتگان و پدر و مادرتان را رحمت واسعه عنایت فرماید.

ضمناً در آن مطلب آورده بودی که شیخ اسماعیل دو فرزند داشت که یکی پدرم و دیگری عمه ام حاجیه زوبیده. که حاجیه زوییده در روستای مرزرود ساری بوده که اصطلاحاً به آن مرزید میگن، نه مرزیت نکا زاغ مرز. متشکرم.

عبدالرحیم آفاقی

عبدالرحیم آفاقی. مهدی آفاقی. حجة الاسلام والمسلمین شیخ جواد آفاقی. رحمان آفاقی. صدرالدین آفاقی

عبدالرحیم آفاقی. مهدی آفاقی. حجة الاسلام والمسلمین شیخ جواد آفاقی. رحمان آفاقی. صدرالدین آفاقی

پاسخ دامنه : به نام خدا. سلام من هم به شما جناب آقا عبدالرحیم آفاقی و همۀ اعضای بیت خاندان آفاقی ها. بسیاردلشادم که عبدالرّحیم همچنان دامنه را مطابق همیشه، مرور می کند و با این دقت و اشتیاق و فراست به آن می نگرد. آنچه نوشته ای مایۀ خرسندی ام شد و ان شاء الله هر وقت دیداری با شما و اخوی ات آقاموسی و دیگر اخوان دست داد، این خاطرات مهمی که ابوی بزرگوارتان حضرت حجة الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد آفاقی و عموها، از تبار مادری ما و پدری شما، برای تان نقل کرده اند را با گفت و شنودی که می کنیم ثبت خواهم کرد و در ادامۀ زندگینامۀ مفصّل دامنه پست می کنم. از بابت اطلاعات تازه ات در مورد مرحومه عمه ات حاجیه زُبیده آفاقی و نام دقیق روستای مرزرود (=مرزید ساری) ممنونم. تأکید کنم که مادرم همیشه بر ما توصیۀ جانانه می کردند محبت و احترام به آفاقی ها را هرگز فراموش نکنیم. و من حقیقتاً به همۀ آفاقی های بزرگوار که افتخار بزرگ خاندان مادری ام هستند، علاقمندم و برای همۀ شما همیشه دعا می کنم
/ 0 نظر / 224 بازدید