سخن صریح دامنه

پست 1260

به قلم دامنه: به نام خدا. باید به استحضار دامنه خوانان برسانم علاوه بر اصول پانزده گانه ی دامنه که قبلا" آن را منتشر کرده ام، اینک پس از رفع اشکال فنی وبلاگم بر روی پرشین بلاگ و بازگشایی مجدد این خانه ی فکری و عقیدتی و درونی پرخاطره ام، این چهارچوب را در قالب گزینش شعری رسا تاکید می نمایم:

نویسنده باید که با قلب پاک    نویسد حقایق نه افزون نه کم

چو ابر بهاران بشوید به مهر    ز رُخسار افسُردگان گرد غم

به نیش قلم هر دم آرد برون    ز پای ستمدیده خارِ ستم

دهد درس عبرت به خوانندگان    به اَمثال و اندرز و پند و حِکَم

نه بر کس دهد نسبت ناروا    نه کس را ستاید ز بهر دِرَم

نکوهش کند از ستم پیشگان    به نیکی برَد نامِ اهل کرَم

نه روشندلان را زند افترا    نه آزادگان را کند متَّهم

چو مسموم گردد تنِ جامعه    نویسنده باید کند دفع سَم

ان شاء الله تعالی

22 اسفند 1393 عکاس: عارف. قم منزل عارف طالبی دارابی

/ 6 نظر / 51 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامي. [گل] ضمن آرزوي بهترينها براي شما؛ [گل] اين پيام، کارت دعوتيست محضر شما عزيز. ## ‌خوشحال خواهم شد در کلبه خود در خدمت شما باشم. ## مطمئنا «مطالب متنوع وبلاگ»، پاسخگوي بسياري از سوالات ذهني شماست؛ همانند: @@ جواب شعر: دلخوش از آنیم که حج می‌‌رویم *** غافل از آنیم که کج می‌‌رویم... [گل] @@ کسانی که دنبال تفرقه و اختلاف بین افراد هستند بخوانند [گل] @@ چرا امام زمان(ع) فرزندان قاتلان امام حسین(ع) را می‌‌کشد؟ [گل] @@ آقايان اينگونه همسرداري کنند...(بيست راهکار زندگي شيرين) [گل] (در صفحه دوم وبلاگ) [گل][گل] منتظر حضور و البته «نظرات ارزشمند» شما گرامي هستم.[گل][گل] توصيه ميکنم از باقي صفحات وبلاگ نيز ديدن کنيد. موفق و منصور باشيد. http://bia2mofid.persianblog.ir [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

حضرت اسمعیل

سلام قابل توجه برخی از افراد اینکه بیت اول و پنجم و هفتم را چند بار برای خود مرور کرده تا همواره معانی آن را سرلوحه زندگانی خویش کنیم،نه اینکه گاهی به نعل و گاهی به میخ زنیم.

حضرت اسمعیل

سلام قابل توجه برخی از افراد اینکه بیت اول و پنجم و هفتم را چند بار برای خود مرور کرده تا همواره معانی آن را سرلوحه زندگانی خویش کنیم،نه اینکه گاهی به نعل و گاهی به میخ زنیم.

کلبه آرامـــــش

سلام (: انشالله. شعرزیبایی ست نویسنده باید که با قلب پاک نویسد حقایق نه افزون نه کم و دهد درس عبرت به خوانندگان به اَمثال و اندرز و پند و حِکَم متشکرم

سيدعلي اصغر

سلام نظم بليغ است پندروان است بندكرامت است جامع وآسان...