مرجعیت؛ اقتدار حقیقی شیعه

فتوای سیستانی، اجرای سلیمانی

1062

به نام خدا. همانطور که مطلع اید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر دوشنبه 19 تیر 1396 در بارۀ فتح موصل عراق از چنگ داعش (=دولت اسلامی عراق و شامات)، سخنان مهمی در مورد نقش حضرت آیة الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان جهان بیان کرد و گفت:

آیة الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان جهان      سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

«این پیروزی برخاسته از حکمت یک مرد برجسته و بزرگ، حکیم آیت‌الله سیستانی است، امروز در عراق طایفه‌ای وجود ندارد که احساس نکرده باشد ایشان مرجع تک تک عراقی‌هاست... فتوای این مرد موقعیت‌شناس، موجب شد جوانان عراق را به خروش وادار کند و شجره طیبه حشدالشعبی را تاسیس کرد، این همبستگی امروز عراق در تاریخ نادر است. خون جوانان شیعه برای جوانان اهل سنت به زمین ریخته شد و این افتخارآمیز است... تاثیر فتوای آیت‌الله سیستانی، «حشد الشعبی» شد.» (منبع)

دامنه این نکات را بسیارمهم دید. دیروز وقتی این خبر را خواندم، هم به شوق آمدم از این شهادت دادنِ شجاعانۀ سردار سلیمانی در حقّ مرجع بزرگ سیستانی و هم احساس تکلیف کرده ام این گواهی بزرگ تاریخی را در دامنه به اشتراک بگذارم.

مکتب شیعه را مرجعیت نگهبانی کرده است و تا به امروز آن را بدرستی حفظ و حراست نموده است. مرجعیت، اقتدار حقیقی شیعه است. مرجعیت، متولّی واقعی دین است. مرجعیت نباشد، اسلام را آلوده می کنند. به التقاط می کشانند. به سمت سیاست های معاویه گری سوقش می دهند. به نفع باند و منافع حزبی، اسلام را می تراشند و اندک اندک و مخفی لاغرش می کنند و در واقع به انحرافش می کشانند که در آن صورت از اسلام فقط نام می ماند و صورت بی سیرت.

داعش و طالبان و همۀ افراطی گری های خشونت بار و خودسری های ذلت بار، نتیجۀ قطعی نبودِ مرجعیت در درون مذهب اهل سنت است.

مرجعیت شیعه را پاسدار باشیم و نگذاریم حریم حصین آن را بشکنند و با انواع حیله های قدرت طلبانه آن را به نفع تئوری های دیگر تضعیف کنند. پس یک بار دیگر گواهی سردار رشید اسلام و ایران را در بارۀ عظمت آیة الله العظمی سیستانی این گنج بزرگ جهان تشیّع بخوانید.

یادمان نرفته است که روزی همین آیة الله شیخ احمد جنتی در نمازجمعۀ تهران سخن از «مرجع انگلیسی» به میان آورده بود. کاری که توبه لازم دارد و اعتذار به پیشگاه ملت، ولی هنوز نکرده است. پس درود بر سلیمانی که فتوای سیسانی را اجرا کرد که به جهاد کفایی علیۀ داعش فتوا دادند و خلافت شوم آنان را ویران ساختند.

در ضمن «حشد الشعبی» هم یعنی بسیج نیروهای مردمی. حشد یعنی جمعیت و شعب یعنی مردم و قبایل و همۀ آحاد ملت.

دامنه

/ 0 نظر / 46 بازدید