گزارش یک دیدار

با ارزش که به پاس خدمات و مسئولیت خطیر اتاق بازرگانی که عمده مدیریت بر بخشهای تولیدی صنعتی و دامی، صنوف و مدیریت بازگانی و تجارت خارجی و غیره میباشد، حاج آقا شفیعی ضمن ابراز خرسندی به بیان مسئولیت مهم اقتصادی که در این زمان کشور و استان ما مواجه با مشکل جدی آن است پرداخت و اقتصاد را زمینه ساز خدمت بی منت نظام به مردم دانست و افزود: گره گشایی از کار مردم در نظام ولایی عبادت است.

حجت الاسلام شفیعی به برخی احادیث و روایات در باب خیران و ثروتمندان اشاره کرد و حدیثی از امام صادق را که میفرماید مومن 3 خصلت ممتاز دارد 1- صدقه جاریه 2- سنت حسنه 3- فرزند یا فرزندان صالح و حدیث الدنیا مزرعه الاخره را بیان نمود و نیز به تکریم و تعریف و تشویق خیر بزرگ محل و استان پرداخت . ایشان هم چنین این حدیث شریف قدسی را بیان داشتند: ثروتمندان وکیلان خداوند در بین مردم هستند و آنان پشتوانه امین برای جامعه میباشند. و سفارش امام علی (ع) به مالک اشتر را بیان نمودند: ای مالک سفارش مرا به نیکی نسبت به بازرگانان و صنعت گران بپذیر و به کارگزارانت در حق آنان به نیکی توصیه کن زیرا آنان موجب منفعت و فراهم آوردن اسباب آسایش جامعه هستند.

ایشان در بخشی از فرمایشات فرمودند مال و ثروت امانت سنگین در دست انسان و صاحبش است و خداوند این امانت را به اهلش که ظرفیت و لیاقت آن را داشته باشد اهدا میکند و همه باید شاکر خدا باشیم که مال و ثروت را دراختیار ما قرار داد و ما حق نداریم در راه غیرحق هزینه کنیم و فرمودند: خداوند هر کس در راهش تلاش کند بدون اجر و مزد نخواهد گذاشت و حاج عبداله مصداق یکی از این ادعاست که از صفر شروع و به سطح خوب و عالی دست یافت پس همه باید تلاش و کوشش کنیم در حجت حق و ربانیت خالق در پی کسب روزی حلال باشیم. حاج عبداله ثروتمند دیندار و ولایت مدار کارهای خیر خواهانه زیادی در سطح استان و شهرستان انجام داد که ساخت تکیه با عظمت و در شان مردم متدین دارابکلا  یکی از آنها ست و در احداث تکیه پایین محله هم سهم مهمی ایفا نمود یک سقف کامل و تعمیرات نمای بیرونی آجرنما ، گلدسته مسجد بالا که در حال انجام میباشد برگی از دلدادگی ایشان جهت تکریم شعاعر دینی و ارزشهای انقلابی است . والسلام. "

با امید به توفیق و خدمت به نظام و مردم که ولی نعمت همه هستند به فرموده ی امام خمینی. عکس ارسالی حاج سیدتقی شفیعی به تلگرام دامنه

نشست در اتاق بازرگانی. عکس ارسالی حاج سیدتقی شفیعی به تلگرام دامنه

/ 1 نظر / 131 بازدید
سید ادریس

سلام کار بسیار ارزشمند و وزینی انجام شده است. انشالله این سنت حسنه تکریم در همه زمینه ادامه داشته باشد که چنین خواهد بود.