هشدار به روحانیت دارابکلا 3

هشدار به روحانیّت دارابکلا (3)

به نام خدا. قسمت سوم . 8 - هیچ می دانید خانه روحانی و علمای دینی اندرونی داشت و بیرونی؟ گر چه امروز معماری ما دچارتقلید شده و فضای اوپن، حریم خانه ها را در نوردیده. اما شما چرا بیرونی را از بیت تان حذف کردید؟ بیرونی خانه روحانی محل رجوع و آمد و شد مردم به شما بود. قسمت بیرونی بیت روحانی، محلی برای حل منازعات و مناقشات و مباحثات جامعه بود. امروزه می پرسم هنوز هم بازید؟ یا نه چنان سرگرم روزگاران و کسب معیشت و حل مشکلاب عدیده ایدکه وقتی برای تان نمی ماند تا در منزلتان به منزلت تان بیفزاید. راستی خانه نبی مکرم(ص)ب رای مردم چند در باز داشت! 9 -- آیا آیه نفر (به سکون فاء) سوره مبارکه توبه :و ماکان المومنون لینفروا کافّه فلولا نفرمن کل فرقه منهم طائفه لیتفقهوا فی الدین و لینذروا قومهم اذا رجعوا الیهم لعلهم یحذرون (122توبه) فقط شما را فرا خوانده متفقّه و دین شناس دیندار شوید؟ یا نه بلافاصله ملزمتان ساخته برگردین به بطن مردم انذارشان کنید؟ چرا این همه در متن کتاب مانده! و ازب طن جامعه درمانده اید؟ به قول شهید مطهری 5سال اجتهاد کافی ست 30 سال هم میان مردم بروید (از اینجا قلمم را کنترل کنم که خود شماها ازمن خبیرترید). 10 - راستی راستی تشویش ندارید جوانان پویای دارابکلا تشویش دارند!؟ ذهن مشوّش این همه نسل نو برخاسته ی دارابکلا را کی می بایست رهایی بخشد؟ جزء درس شماها بسی بزرگواران عزیز هست یا نیست؟ درس خارج فقه! گاهی هم باید درس معضلات فکری نسل جدید باشد نه فقط حیض و نفاس.

11 - حقیقتا دغدغه و محاسبه دارید که ایفای نقش می کنید یا نه؟ اصلا می دانید محل چه تعداد دانشجو، چه میزان فارغ التحصیل، چه حد جویای کار دارد؟ اگر نمی دانید این یک بی خبری غیرقابلی ست. اما اگر خبر دارید، می پرسم چه راهی جستجو کردید. با اینان چه خواهید نمود؟ 12 - شبهه ها و تردیدها، جبهه ی جدید علیه ی جوانان (و حتی ماها) ست. جبهه دیگر فکه و شلمچه و بازی دراز و دُب هردان نیست! جبهه اینک اینجاست. جوان در معرض انواعی از دعوتهای شوم است.دعوت به شکّ. دعوت به رَذل. دعوت به پوچی. دعوت به هُرهُری دینی. دعوت به بی عاری. دعوت به شیطان بوسی (به جای رَمی جمَرات). دعوت به ترک شما ها! متاسفانه. چرا که ترک شان کردید! 13 - شما را مواخذه نمی کنم. کاره ای پیش خدا نیسم. اما با مجوز همین خدای آزادی دهنده و حقوق آفرین و متفکر ساز، مطالبات خود و هم گِنان خودم را بر می شمارم که سیره امامان(ع) و انبیای الهی(ع) همین بوده که مردم را از جهل آزاد کنند. پس آیا آزادمان می کنید یا نه رهایمان کرده اید؟ خوب بنگرید. شاید من مشتبه شدم. 12 .

/ 4 نظر / 4 بازدید
سید ایمان هاشمی دارابی

سلام تاریخ رو که بررسی کنیم میبینیم که این روحانی جماعت بودند که هر جا دین رو در خطر می دیدند پیشگام می شدند.نمی دونم کجای کار اشتباه که کار به تذکر جدی به این قشر رسیده. البته احساس مسئولیتی اگه وجود داشت باید زودتر از این حرف ها دست به کار می شدند. قدرتی که روحانیون داخل محل دارند کمتر کسی داره اگه کمی همت به خرج میدادند می شد مشکلات زیادی رو با بسیج کردن مردم از سر راه برداشت. خلاصه ی کلام اینکه منم یه جورایی با نظر آقای قلی زاده موافقم.تا خودمون کاری نکنیم کسی کاری برای ما نمی کنه.باید حرکت کرد.دیگران هم اگه بخوان همراه می شن. مسائلی که بیان کردید بشیار زیبا و کاربردی بود البته اگه کسی به گوش مخاطبان برسونه این حرف ها رو. کاش میشد یه جورایی این مطالبی که نوشته میشه به دست مردم دارابکلا برسه.همه که دسترسی به اینترنت ندارند.اگر داشته باشند لابد وقت و حوصله ندارن. دست شما درد نکنه.

سید ادریس صباغ

سلام منتظر قسمت یا قسمتهای پایاتی خواهیم نگریست تا تعاملی بهتر کنیم . با تشکر

حنانه

سلام و عرض خسته نباشید خدمت عموی عزیزم.از پدر شنیدم که شما هم وارد عرصه مجازی شدید من هم گفتم که سری بزنم و از مطالب مفیدتان بهره مند شوم برخی از مطالبتان واقعا خوب و در حد من است که متوجه میشوم ولی برخی نیز کمی سنگین و غیر قابل فهم!!با این وجود خواندنشان را از خود دریق نمیکنم.خب خوب است در دنیای واقعی که فرصتی برای دیدنتان پیش نمیاید مگر اندک زمانی ان هم در دارابکلا و دلیلش هم نمیدانم که چیست و هرچه که هست امیدوارم زودتر پایان پذیرد و رابطه ها رفت و امد ها دورباره برقرار شود پس حداقل این دنیای مجازی مارا از احوال شما با خبر میسازد بهتر است قدر این دنیای مجازی را بیشتر بدانم..!!!! خب سخن را کوتاه میکنم امیدوارم که موفق و موید باشید هم در عرصه مجازی و هم در دنیای واقعی..!! خدا نگهدارتان.

حنانه

سلام..ممنون از اینکه جواب کامنت من را دادید !! من به داشتن عمو هایی همچون شما افتخار میکنم و همچنین کمال تشکر را دارم که مرا اینچنین مورد لطف و محبت خود قرار دادید..!