عترت در عرصه 6

عترت در عرصه (6)

ای زینب ای تو که از خون، کلمه ساختی

به نام خدا. وفات حضرت زینب است امشب و فردا. تسلیت دامنه را پذیرا باشید و متن برگزیده ی پرشور مرحوم دکتر علی شریعتی در وصف آن زن اُسوه ی تاریخ را: 821 .

" ای زینب ... تو خود شهیدی هستی که از خون خویش کلمه ساختی، همچون برادرت که با قطره قطره خون خویش سخن می گوید. آری زینب! مَگو که در آنجا بر شما چه رفت؟ مَگو که دشمنانتان چه کردند؟ و دوستانتان چه کردند؟ آری ای پیامبرِ انقلاب حسین! ما می دانیم. ما همه را شنیده ایم. تو پیام کربلا را، پیام شهیدان را، به درستی گذارده ای. تو شهیدی هستی که از خون خویش کلمه ساختی، همچون برادرت که با قطره قطره خون خویش سخن می گفت.

اما بگو ای خواهر! بگو که ما چه کنیم؟ لحظه ای بنگر که ما چه می کشیم؟ دمی به ما گوش کن تا مصائب خویش را با تو بازگوییم. با تو ای خواهر مهربان! این تو هستی که باید بر ما بگریی. ای رسول امین برادر! که از کربلا می آیی و در طول تاریخ بر همه ی نسل ها می گذری و پیام شهیدان را می رسانی. ای که از باغ های سرخ شهادت می آیی و بوی گلهای نوشکفته آن دیار را هنوز به دامن داری! ای دختر علی! ای خواهر! ای که قافله سالار کاروان اسیرانی ! ما را نیز در پی این قافله با خود ببر. "

دکتر علی شریعتی. کتاب نیایش. صفحات 132 تا 134.


حرم حضرت زینب سلام الله علیها

/ 3 نظر / 32 بازدید
موسوی

با سلام کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود شیعه می پژمرد اگر زینب نبود وفات حضرت زینب س تسلیت

محمد عبدی

سلام السلام علیک یا جبل الصبر یا زینب الحورا سلام الله به درستیکه باید صبر و استقامت را از آن حضرت آموخت و در زندگی به کار گرفت ای کاش زنان و دختران جامعه ما با تاسی از اداب و رفتار آن صبر را در زندگی سرلوحه امورشان قرار دهند تا ببینند که میوه صبر چقدر شیرین و زیبا خواهد بود تا به سخن گهر بار آن حضرت در جواب ابن زیاد ملعون برسند که فرموده بود : ما رایت الا جمیلا سالروز وفاتش تسلیت به امید زیارت مجددش

ساعت

شهادت حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) از طرفی از الطاف خفیه حضرت حق تبارک و تعالی بود. چنانکه اسارت خاندان ایشان نیز که استمرار آن شهادت و ادامه آن حرکت بود، نیز چنین بود چرا که به سبب این شهادت و اسارت، اسلام احیاء گردید و توطئه های دشمنان اسلام که بیش از چهل سال برای نابودی اسلام محمدی و اسلام علوی و حتی برچیدن اسلام ظاهری ادامه داشت را حتی خنثی نمود و از طرف دیگر در این حادثه، حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) و یاران باوفای ایشان به فوز و فلاح ابدی نائل آمدند. بنابراین از نظر شخصیت بی همتایی مانند حضرت زینب (سلام الله علیها)، آنچه واقع شده زیبایی، فوز و سعادت و از هر لطف جلی بالاتر و بهتر است. منبع: خون موعود، علی(مهرداد) آقا شریفیان و عبدالرسول احمدیان