طبیعت جهان 6

کفتار (6)

به نام خدا. کفتار حیوانی عجیب الخلقه و دارای ویژگی های خاص شکاری، جسمانی و خُرافه ای و افسانه ای ست. چند نکته از این حیوان فقط جهت مزید اطلاع :

سیستم هضم کفتار بسیار قوی ست. گوارشش دارای مایعات اسیدی مختلفی ست که به آن قدرت می‌دهد که تمامی اجزای شکار خود شامل پوست، دندان، شاخ، استخوان ها، حتی سُم ها را هضم کند. از عجایب مهم خلقت کفتار یکی این است چون خوراکش لاشه های مُردار است، دستگاه گوارش آن بسیار با باکتری‌ها سازگار است.

از مهمترین عجایب و شگفتی های این حیوان؛ قهقهه و خنده ی کفتارهاست، که یک نوع رابطه ی صوتی میانشان ایجاد می کند و پیام های خاص و مرموزی میان کفتارها رد و بدل می‌شود.

یکی از ویژگی‌های جسمانی استثنائی کفتارها، شکل اندام تناسلی خارجی جنس ماده آن است که شباهت زیادی به اندام تناسلی جنس نر دارد. به علت همین شباهت‌ها و فقدان تفاوت آشکار بین دو جنس، تشخیص جنس نر و ماده ی این حیوان از فاصله ی دور فقط با مشاهده ی نوک پستان انجام می‌شود.

تا همین جا، بقیه دیگه تِک میم! هیس و جیزه!  833 .

زوری که در گردن و آرواره ی کفتار است؛ شیر را زهره ترَک می کنه!

تو جرات داری برو توش! ببین آرواره اش خُرد و خمیرت می کنه!؟

/ 2 نظر / 204 بازدید
محمد عبدی

سلام کبلاقا ابراهیم جان دقت شما در انتخاب مطالب بسیار عالی و ستودنی است و احسنت داره ... دنیای حیوانات یکی از شگف انگیزترین و اسرارآمیزترین دنیای موجود است ... چند وقت پیش یک فیلم مستند از شبکه ای می دیدم که فردی با این جانوران درنده که کفتار خون اشام باشند همزیستی و اهلی شان کرده بود و راحت باهاشان زندگی می کرد که بسیار دیدنی و جالب بود هرچند کفتارها شوخی بردار نیستند و بسیار خطرناکند و ...

ارشد

با سلام اطلاعات کوتاه و خوب و مختصر بود برام جالب بود