مثَل خدا

حسین، مثَل خداست

به نام خدا. همیشه گفتیم خدا مِثْل و مانندی ندارد. لیس کمثله شی. اما خدا، مثَل و مثالی دارد و امام حسین (ع)، مثَل خداست. آری، حسین مثلی ست درحیات معنوی. مثلی ست در عرفان عملی. مثلی ست در مبارزه با خودکامگی. و مثلی است در... این موضوع را در لیف روح 13 در وبلاگ دارابکلا 20 بسط دادم. با تسلیت این ایام خاص (تاسوعا و عاشورا) که دلداران و اشک پویان و عارف مسلکان و ستم ستیزان آن را بیشتر حس می کنند. 6 .

/ 5 نظر / 5 بازدید
حمیدرضا

خداوند جلیل با آفرینش انسان بعنوان اشرف مخلوقات جلوه کرد، اما در وجود معصومین این جلوه کردن ویژه تر و مبرز تر بوده است. به همین دلیل امام حسین (ع) مثلی است از خدا در ایثارو فداکاری، در مبارزه با جهل و نادانی و نوع مبارزه با بدعت ها و فرهنگهاو برداشت های غلط از دین، ودرنهایت ب اقتضاء زمان نثار خـــون برای انجام وظیفه ی ولایی.

فضل الله فضلی

با درود به سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش که جان دادند و تسلیم زر و زور و تزویر نشدند . اما واقعا حسین کیست که همه نوع انسان از همه ادیان به او و عملش افتخار میکنند و شهادت امام و یارانش را بالاترین کار برای خدا و بشریت در طول تاریخ میدانند چه برکتی رو خون امام شهید در زندگی مسلمین بویزه شیعیان سرازیر میکند که حتی فقیرترین قشر جامعه با توجه باینکه هزینه زندگی خود را با مشقت زیاد بدست میاورد اما برای عزاداران حسین سفره رنگین با کمال افتخار و عاشقانه پهن میکند ، انسانهای لات در این ایام بجای لات بازی با حسین عشق بازی میکنند و در عزاداری به سرو سینه میزنند شراب خواران بجای شرابخواری به ساقیان عزاداران حسین میپیوندند و عزاداران تشنه را سیرابشان میکنند حرامخواران و نزول خواران دست از کارشان بر میدارند و به احترام حسین حرام نمیخورند بی حجابان و بد حجابان خود را بیشتر میپوشانند و در عزای سالار شهیدان شرکت میکنند و بابرکت سفره ی حسین شکمشان را سیر میکنند در این ایام زورگویان و ستمگران نیز ستم نمیکنند و همه همه و بدنبال احترام این ماه و شهادت شهیدان کربلا هستند و اگر سری به آمار جرم و جنایت

فضل الله فضلی

ادامه کامنت بنده درج نشده است دلیلش را نمیدانم اما ادامه...در ماه محرم از جامعه مسلمین بزنیم متوجه خواهیم شد که حتی آمار آن از ماه مبارک رمضان نیز کمتر است و این اتفاق فقط به خاطر حرمت و احترام به خون پاک شهیدان کربلا بویژه حضرت امام حسین (ع) میباشد انشاالله جامعه مسلمین مخصوصا شیعیان در پیروی از سالار شهیدان در مبارزه با زر و زور و تزویر ثابت قدم باشند و در عمل نیز ادامه دهنده خط سرخ شهیدان کربلا باشیم آمین .

صفرعلی قلی زاده

السلام علیک یا اباعبدالله یا امام حسین

darabboy

سلام و درود ب جناب آقای طالبی واقعا از بحثهاتون استفاده کردم ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ حسینا! اماما هر چند ما عاشورائیان قرن پانزدهم ه.ق، کربلا نبودیم،‌ تا به ندای هل من ناصر تو پاسخ بگوییم و حق را یاری کنیم. اما حسینا،‌ ما می‌دانیم که تاریخ بر محور تو و عاشورا و کربلایت می‌گردد همه روزها عاشوراست. زمان بر امتحان من و تو می‌گردد تا ببیند که چون صدای هل من ناصر امام عشق برمی‌خیزد چه می‌کنیم؟ شهید سید مرتضی آوینی