شهید سیدجواد شفیعی

داشته .در تنظیم دسته جات عزاداری سید شهدا سعی وتلاش مستمر وصف ناپذیر داشت . از جمله فعالیت شهید برگذاری ایام دهه فجر ، باتشگیل گروه نمایش وسرود این ایام راباشکوه برگزار می کرد.  در تاسیس کلاسهای قرآن آموزی وکلاسهای احکام وکلاس های دیگر کوشا بود وبرای این مقوله ،ترویج مسائل اسلامی و انقلاب ،بی وقفه از خود مایه می گذاشت واردو های تابستانی را برای بچه ها برگزار میکرد.

شهید در باب مسائل فرهنگی زمان خودش فعالیت های زیادی داشته که حافظه ام یاری نمی کند امیدوارم آنهای که در کلاسهایش شرکت داشتند ،مطالبی به یادگار خواهند نگاشت . شهید شفیعی در مسائل عمرانی محل فعالیت داشته از جمله یک مورد را بنده یاد دارم برای شن ریزی (مخلوط از رود خانه )برای جاده مزارع دارابکلا ،با همکاری تراکتوداران محل وبا اجاره یا نمی دانم با نامه نگاری از جهاد یک بیل میکانکی ،خدمتی بود به محل کرد.با توجه به اینکه در تلاطم جنگ بودیم شهید بزرگوار برای ایجاد نشاط در جوانان محل،همگام با جوانان در امور ورزشی فعالیت داشته واز جمله یادگاری ایشان درچشمه سرده اوسا جهت مهیاکردن مین فوتبال فعالیت چشمگیری داشته وهمپای جوانان با همان روحیه بشاش فوتبال بازی می کرد . در برگزاری مراسم شهدا وبرگزاری دعا کمیل وروحیه دادن به خانواده های شهدا از جمله کارهای حسنه ایشان می باشد. شهید شفیعی با اولین شهید دارابکلا شهید محمد باقر مهاجر سر سودایی داشتند ویکی از دوستان شهید مهاجر در ساری ،فکر کنم در مدرسه طالقانی ودر جبهه با هم بودند از رفاقت این دوشهید وفعالیت قبل از انقلاب ورفتن به تظاهرات صحبت های شنیدنی زیادی داشته،این دوشهید بزرگوار دلبستگی زیادی باهم داشتند وتحمل دوری برایشان غیر ممکن بود وسرآخر به هم رسیدند ،روح هر دوبزرگوار شاد وانشالله در وعده گاه حضرت حق بیاسایند. یک خاطره در شب عملیات که یکی هم رزمان شهید شفیعی برای بنده که در منزل از فامیل دعوت بودیم وبر حسب قضا کنار هم وبا شناسندن خودم که دارابکلایی هستم لب به سخن گشود واز سجایای اخلاقی شهید شفیعی صحبت کرد و بنده آن صحبت شیوا را به حافظه بلند مدتم سپرده و برای یاد از آیام سوغاتی می گذارم

نیم خاطره از شب عملیات کربلا 4 به گفته همرزم شهید شفیعی ،در هیاهوی جنگ ودلاوری رزمندگان وکسرت کارزار ،شهید عمامه ی خویش را به کمر بسته وبا پای بدون پوتین (چون رفت وبرگشت به قسمت ادوات جنگ خمپاره انداز،سبکبال باشد)  در حمل مهمات به رزمندگان چنان تلاش وکوششی داشته که اکثر دوستان با دیدن چنین منظره ای در شگفت شده ودر همان حال با خود گفتیم سید یک خبرهای برای خود دارد وهمن شب شربت شهادت را نوشیده وبا خدا معامله عاشقانه نمود .

بله شهید شفیعی و شفیعی های زیادی بودند به جای موعظه در نقطه امن ودر حفاظ پدافندی مطمئن ،تفنگ به دوش گرفته و همپای دیگر جوانان در خط مقدم زیر باران گلوله با عملشان موعظه و تشویق  جوانان پرداختند. شهید شفیعی و امثال شفیعی با جانشان با خدا معامله کردند تا نامشان آوازه جهان شود ،ولی امروز آنانی که رنگ جبهه را ندیده ویا زمانیکه تهران وشهرهای ایران زیر باران موشک صدام لعین بوده ،دست زن وبچه وخودشان گرفته وبه نقطه های امن کوچاندن که مبادا ترکشهای بمباران شهرهای مجاوره لکی بر وجودشان ظاهر شود . و همین اینها سهم خواه جنگ شده ،وآنچنان از جنگ وجهاد صحبت می کنند انگار نصف جنگ به عهده اینها بوده ومردم دراین جنگ شرکت نداشتند.

شهید شفیعی وشهیدان دیگر ،برای مردم ایران در همه زمانها پایدارو زنده اند ومردم در همه زمان با میثاق شهیدان هم پیمانند واین تنسر در شب وداع و روز تشیع شهدا غواص کاملا با وجودم درک نمودم وعلم الیقین که مردم دنباله رو شهیدان هستند .درود برهمه شهیدان وجان باختگان  ایران زمین از هر نژاد وهر آئینی. درود بدرود "

 


 

شهید حجت الاسلام سید جواد شفیعی دارابی

 


 

سال 1358. آلبوم اختصاصی دامنه. اولین تئاتر سیاسی دارابکلا به کارگردانی آسید و پشتیبانی روانشاد یوسف. از راست: خلیل جوشکار. حاج سید تقی شفیعی. نقی طالبی. شهید حجت الاسلام سیدجواد شفیعی. دامنه. جعفر. علی ملائی. موسی رجبی. نشسته از چپ: اسماعیل آهنگر ( کاظم ). حسن. احمدشیردل. سید کاظم صباغ. دو نفر جلو هم یوسف آهنگر و آق حیدر ( اخوی دامنه )

 


 

یادش جاویدان و نغمه ی نوحه های مصائب عاشورایش مانا

 

/ 2 نظر / 204 بازدید
محمد عبدی

سلام خدایش بیامرزاد در موردش زیاد شنیدیم و اما از نزدیک آشنایی نداشتیم ولی در یافتم اگر 50 درصد اخلاق برادران باهم شبیه باشد کما اینکه اخلاق آقا سید عسکری و آقا سید محمد را از نزدیک حس نمودم پس شهید والامقام چه حسن خلق و عظمتی داشتند و ...

حضرت اسمعیل

سلام سید بزرگوار از روحانیون خوش اخلاق دارابکلا و مردمی بود . حسی به من میگه که اگر در قید حیات بودند از جنس مردم باقی می ماندند و اصلاح طلب اصول گرا بودند ،نه خشک و افراطی.روحش شاد و فاتحه.