در باره ی حج

صرف مقدمات رسالت پیامبر شده وزیارت قبر ومنزلگاه سه ساله تحریم را به خوبی قابل لمس است واز دور غار حراء که تنهایی پیامبر با خود وخدا خویش را به نظاره مینشینیم ومی آموزیم که برای خود چنین خلوتگاهی ازنوع رسیدن به حق تعالی برای خویش طراحی نمایم. در شهر مدینه النبی اولین چیزی ذهن آدمی دل مشغوله می شود اولین روز ورود پیامبر وغربت وتنهایی دختر پیامبر حضرت فاطمه زهرا می باشد وزیارت قبر پیامبر کنار مسجد النبی ،اولین پایگاه نشر رسالتش حس وحال هست که احساس هم صحبت با پیامبرخویش هستی وهمچون مستمعی که با جان ودلش در حال گوش دادن می باشد .راه به سوی کوجه هاشمیان قدم زده شود درآنجا بوی خیانت هنوز از سر ودیوار به صدا در می آید وکنار بقیع جای که سکوتش مرگباراست ،سکوتش اجحاف به خاندان نبویست ،سکوتش شکستن حریم وحرمت خاندان پیامبراست. بقیع گمشدهای دارد که نکین گران بهای پیامبراست .نباید به زمین بقیع نگریست بلکه آن چیزی که به دنبالش هستیم در آسمان بقیع قابل روئیت است ،با چه چشمی؟ یقینا چشم دل . حج برای همه حج گذاران قبول حضرت باری تعالی باشد.
در قسمت دیگر سناریو کسانی هستند چشم باز نموده به ظواهر موجود که خود به دست آنانی بنا شده که زیر بنای اصلی حج بر پا نگردد ودلها را به ظواهر دلشاد نمایند ،یک رنگی را تبدیل کنند به زیورالات وزرق وبرق ،وبا همین طرفند این نوع، حجاج را وارد بازارهای که منبع درآمد شان میباشد ،وهمچنین سود حاصله بر علیه خود ما پرداخت می شود. شکم بارگی عرب وهوا پرستی برکسی پوشیده نیست. در طول تاریخ به خوبی از خصائص بارزشان ،سرافراز بیرون آمدند واین عربها به پیامبری که راه نجات و انسان بودن رابه آنها نشان داد ،ولی اینها به دلیل همین خصائص شان ،جواب حق الزحمۀ را با بی حرمتی به خود پیامبر وخاندانش در جهان شهره خاص وعام هستند امروز در عربستان آنچه درآمد پزاست از پول نفت و ...  تیری است به قلب کودک یمنی و ریسمانی بر دست داعش برای بستن زنان ایزدی وسنی وشیعه در عراق وسوریه ،هزینه ملاهای سعودی جهت فتوا من درآوردی که در هیچ آئینی قابل توجیه نیست (جهاد نکاء). هزینه تسلیحات طالبان ،هزینه مدارسی که دانش آموخته های داعشی را پرورش دهد هزینه نسل کشی در غزه برای استقرار اسرائیل ،هزینه ازدیاد نسل سنی به عقائد خودشان ،در کشورهای شیعه نشین ،جهت مقابله با شیعه . به هر حال خباثت عربها کاسته نشده بلکه شیوه های مدرنی طراحی کردند .این ما هستیم با مواضع منفی و عدم هزینه های گزاف در عربستان ونخریدن اجناس بعنوان سوغاتی و خالی کردن بازار با نرفتن در بازار اجناس  و ..... اینکه به عربها فهمانده شوند که خدا رامی شود در همه جا یافت وبه پیشوازش شتافت .
زمانی حرمت انسانها توسط این قوم بی در و پیکر شکسته می شود ،بالتبع خدا حاضر به بی حرمتی مخلوقش نیست چون خداوند انسان در عزت خلق نموده .مگه نه این است که امام حسین ع در هشتم ذی حجه مکه را ترک کرد وبعد قاضی ُشریح در کوفه با استناد به این مورد که در انظار افکار عمومی موردهجمه قرار نگیرد ،فتوا یا همان حکم ریختن خون حسین را مباح دانست ؟ آیا واقعا امام عالم به غیب چنین رویداد نبوده ؟ّبا همه آنچه امام میدانسته ولی از مکه خارج شده،چرا ؟ امام تشخیص داده کرامت انسانیش، با سوء استفاده کردن از مکان خانه خدا ،بوسیله حکام ظالم ولی به ظاهر خیلی دیندار ،ترک از مکه را ترجیح داد وبه من وتو شیعه می خواست متوجه کند که زمانی کرامتت در اینجا خدشه دار گشته وحاکمان که خود را متولیان حج می دانند ولی سوءاستفاده می کنند . من حسین این کار را کرده امامید واریم حجاج در بیت الله حرام ،فقط مناسک حج را بجا آورند وبا نخریدن اجناس از عربستان کمکی به مردم ستمدیده یمن وعراق وسوریه وغزه نموده باشند . حج همه مورد قبول خداوند رحمان .درود بدرود.

( نظریه ی دامنه: ضمن سلام به شما جناب تنسر، تصدیق می کنم حرکت امام حسین (ع) یک حرکت الهی بوده است؛ نه نعوذبالله ناشی از خواسته ی نفس. و طبق نظریه ی شیعه، فعل و سخن و تقریر معصوم (ع) بر شیعیان حجّت است و قابل اتّباع. اما آیا در این زمان می توان عین آن امام آزادگان حرکت تاریخی نمود، بر عهده ی حاجیان نیست، بر عهده ی متولیان امور دینی و مراجع است که آنان تشخیص دادند، حج حاجیان با همه ی نابسامانی حاکم بر جهان اسلام باید جاری باشد و از فرصت معنوی و سیاسی بهره گیری شود. جناب تنسر پوزش از شما بابت نظریه ی دامنه در داخل دیدگاه تان ) .
 

عیّاشی ست و شکم بارگی!
/ 1 نظر / 132 بازدید
محمد عبدی

سلام جناب تنسر حرفهای دلش را به شیوه ساده و رایج کلامی قلمی فرمودند و بیشتر خواستند حماسی بنگارند و این برایم جالب توجه بود و التفات اما فراموش نکنیم که به هر دلیلی ولو در ظاهر حمایت گونه نباید حج را تعطیل کرد چرا که آنان دنبال همین بهانه اند که ایرانی و شیعه را به نحوی خارجی و غیر مسلمان معرفی کنند و ما نباید در مکر آنان به دام بیفتیم و اما خرید نکردن و امثال آن البته لازم است توجه وِیژه شود که متاسفانه اصلا نمی شود یا کمتر می شود و ... در هر حال از حس انسانی جناب تنسر بی نهایت سپاس که حال حج یافتیم